Çağlar Fırat - Yönetim Kurulu Üyesi

24 Nisan 1951 yılında doğdu. İlkokulu Siirt’te İnönü ilkokulunda okudu. Babasının memuriyeti dolayısı ile tayin edildiği çeşitli şehirlerde eğitim hayatı devam etti. Orta okulu Mardin’de, Ticaret Lisesi birinci sınıfı Urfa’da ikinci ve üçüncü sınıfı Niğde’de tamamlayarak Ticaret Lisesinden mezun oldu.
Mezun olduğu yıl girmiş olduğu Üniversite sınavlarında kazanmış olduğu Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisinde eğitim hayatı devam etti.

Eğitim hayatı devam ederken birkaç yıl kadar esnaflık yaptı.
Mezun olduktan sonra Yayıncılık hayatı başladı yayıncılık hayatı emekli oluncaya kadar devam etti ve 40 yıldan fazla sürdü.

Yayıncılık devam ettiği dönemde işin getirmiş olduğu gereksinimlerden dolayı bir reklam ajansı kurdu. Bu reklam ajansıda yaklaşık 15 yıl kadar sürdü ve bu süre içinde Türkiye’nin Uluslararası isim yapmış bir çok dev şirketi ile ciddi projelere imza attı.

Bu arada şirket büyüdükçe İstanbul, İzmir ve Bursa da Bölge müdürlükleri kurdu, ayrıca Eskişehir, Kocaeli ve Adana’ya temsilcilik verdi. Böylece Çalışan sayısı 300’ü buldu 2000 krizinden sonra bölge müdürlükleri ve temsilcilikleri kapatmak zorunda kaldı.

Birkaç yıl sonrada emekli olarak şirketleri tasfiye etti.

Emekli olduktan sonrada Çevreden gelen talepler doğrultusunda bazı şirketlere danışmanlık yaptı.
Bunun yanı sıra gerek eski müşterilerimizden gerekse arkadaşlarımızdan gelen yayın ve reklam çalışması taleplerine yardımcı olmaya çalışmaktadır.