ANALİZ---Küresel Oyunlar

Makaleler Gösterim: 148
 

18 Yüzyıldan sonra dünya nimetlerini paylaşım ve insanlığın geleceği üzerinde uluslararası oyunlar oynanma süreci başladı

.Geniş coğrafyaları ve büyük insan kütlelerini etkileyen çeşitli hesapları ve planlamaları kapsayan bu tür operasyonlara Küresel Oyunlar denmektedir.

 Aslında 18 yüzyıldan önceki asırlarda devletlerarasında politik oyunlar oynanırdı ama bu planlamalar lokaldi, bölgeseldi,

 Günümüzdeki küresel oyunlarını kim yapar, bu planlamaları hangi güçler pratiğe aktarır sorularına cevapları sıralayalım.

 Küresel oyun kurmak için bir ülkenin olmasa olmaz 3 şarta sahip olması gerekir

 1-Küresel oyuncu olmak için ekonomik, silah, teknoloji ve yetişmiş insan gücüne sahip olmak.

2-Küresel oyun kurucu akıllara sahip olmak.

3-Küresel etki yapacak psikolojik ve sosyolojik güce sahip olmak.

 Günümüzde küresel oyun kurucu 5 devlet vardır

A- ABD

B- RUSYA

C- Çin

D- İngiltere

E- Fransa

 Bu 5 ülke aynı zamanda Birleşmiş Milletler Teşkilatında VETO hakkı olan devletlerdir.

Burada akla şu soru takılabilir;

Japonya ve Almanya büyük ekonomik güce rağmen neden Küresel Oyun kurucu değiller.

 Birinci Dünya Savaşından önce Küresel gücü olan Almanya ve Japonya Birinci ve İkinci Dünya savaşında yenildikleri için küresel oyun kurucu olma noktasından uzaklaştılar.

 Almanya şimdilerde küresel oyuncu olmak için Avrupa Birliğinde değişik ayak oyunları kurmaya çalışmaktadır ama tam bir Topal Ördek konumundadır.

 Küresel güçler bugün oyunlarının merkezine Ortadoğu Coğrafyasını üs olarak seçmiş durumdadır. Küresel Oyun kurucular bu nedenle bu topraklardaki gerilimi arttırıyor, suları ısındırıyor. Bu Coğrafya bataklığa çevrilince, her tarafı sinekler, çakallar kaplıyor. Bizimde üzerinde yaşadığımız Tüm fay hatları tetiklendi ve çatışma ortamı oluşturuldu. Artık bölgenin hemen her yeri barut fıçısına dönüşüyor. Küresel güçler artık direkt savaşmıyor, piyonlarını savaştırıyor...

Küresel oyunlarının altını şöyle okumakta yarar var.

İslam coğrafyasını bataklığa çeviren küresel efendiler demografik açılımın nüfus oranlarına göre kurdurdukları ve finanse ettikleri örgütleri önce çarpıştırmakla meşgul oldular...Daha sonra bu çarpışmalardan çok farklı terör örgütleri ortaya çıkardılar...Ve farklı terör örgütlerini silahlandırdılar.

Uyuşturucu ve insan, alkol ve sigara ve silah kaçakçılığıyla finanse edilen terör örgütleri büyütüldü.

Küresel oyunların içinde Türkiye planlamasının olmadığını söylemek, iddia etmek aymazlıktan öte aptallıktır.

Kurgulanan Küresel Oyunlar yüzden önümüzdeki günler ve yıllar her türlü sıcak çatışma ortamına hazır hale getirilmek isteniyor.

Milletçe Küresel Oyunlardan kurtulmanın tek yolu var. Bu kan emicilerinin tüm oyunlarını bozmak.

 

Yazdır